Aloe vera a imunita u detí

03.04.2023

Aloe vera je unikátne tým, že v ľudskom organizme upravuje imunitu. Tú oslabenú posilňuje a vystupňovanú, ktorá býva často v podobe alergií a napríklad astmy, utlmuje.

Podrobnejšie informácie o účinkoch Aloe vera nájdete v tomto článku.

Ako môže pomôcť aloe môjmu dieťaťu?

Ako je spomínané vyššie Aloe vera napomáha upravovať imunitný systém. V dnešnej dobe má mnoho detí už v škôlkárskom veku diagnostikovanú alergiu prípadne nábeh na astmu. Deti opakovane užívajú antibiotiká. Stáva sa, že lieky sú predpisované zbytočne na obyčajné vírusové ochorenia, na ktoré antibiotiká aj tak nezaberajú. Detský organizmus  je následne miesto posilnenia imunity oslabený a náchylnejší na opakované infekcie.

Ja ako matka troch synov som tiež bojovala so soplíkmi v škôlke, kašľom a snažila som sa neriešiť všetko iba liekmi. Avšak môj prostredný syn má diagnostikovanú alergiu a bol na tom tak zle, že musel denne ráno aj večer vdychovať spreje, aby nekašľal a aby sa mu ľahšie dýchalo. Bol vtedy ešte škôlkár a jeho nočné kašle boli neutíchajúce a náročné jednak pre neho aj pre nás ako rodičov.

Keď som sa dozvedela o Aloe vera, rozhodla som sa, že popri klasickej liečbe skúsime aj Aloe. veď iste to poznáte, že keď sa jedná o zdravie, ľudia vyskúšajú okrem liekov aj mnohé prírodné prípravky. Synovi sme začali podávať aloe 2x denne ráno a večer 1 polievkovú lyžicu. Bolo to na jar, v čase kvitnutia všetkých rastlín, na ktoré je okrem iného alergický.  Po niekoľkých týždňoch kašeľ pozvoľna ustupoval, vysadili sme spreje. Leto prešlo bez problémov. Prišla jeseň, on nastúpil do školy ako prvák, čiže do úplne nového kolektívu a navyše začala vykurovacia sezóna, kedy alergici na roztoče, na ktoré je alergický tiež, dostávajú najviac zabrať. Čuduj sa svete, kašeľ sa nedostavil. Dokonca ani nádcha a prechladnutie. Antibiotiká nepotrebuje a ani spreje na dýchanie.

Dnes, keď vidím, že prichádza nádcha, občasný kašeľ, okamžite dostane svoju týždňovú aloe vera kúru a je v poriadku.

My rodičia chceme pre svoje deti len to najlepšie. Zdravie je jedna z najvyšších priorít pre nás všetkých.

Podrobné informácie o aloe geli a možnosť objednať sa vám zobrazí po kliknutí na obrázok.