Podporná a doplnková liečba

Prevencia je vždy jednoduchšia a lacnejšia ako liečba

Tinnitus sa prejavuje ako rôzne zvuky v ušiach - môže to byť hučanie, tlmené bzučanie, pískanie, klepanie, škrípanie, zvonenie. Tieto zvuky mávajú rôznu intenzitu a mnohokrát sú nepretržité. Nie sú spôsobené vonkajším zvukom a druhí ľudia ich nepočujú. Môže byť taký hlučný alebo nepríjemný, že sa človek nedokáže sústrediť na nič iné.

Dna patrí medzi najstaršie zdokumentované ochorenia v dejinách ľudstva. Existujú o nej správy, ktoré siahajú až do staroveku. Napriek tomu jej výskyt nepatrí do minulosti, je pomerne častým ochorením aj v dnešnej dobe. Trpí ňou 20-krát viac mužov ako žien.

Nie vždy sa nám chce ráno vstávať skôr kvôli tomu, aby sme si išli zašportovať, avšak ranné športovanie má svoje veľké výhody.

Pacienti, vo väčšine prípadov pacientky, sa mi často sťažujú na to, že po chemoterapii pociťujú rôzne nepríjemné príznaky ako sú pálenie, tŕpnutie, brnenie, necitlivosť v končatinách, najmä v prstoch na rukách a nohách. Niekedy sú tie vnemy také intenzívne, že nemôžu spávať, vypadávajú im veci z rúk, pociťujú neistotu pri chôdzi. Všetky tieto...

Vlasy sú často našou pýchou, ale mnohí z nás majú problémy s ich zlou kvalitou či vypadávaním a nevieme si s tým rady. Jednou z hlavných príčin je skutočnosť, že strava väčšiny z nás je málo pestrá (často "obohatená" o jednostranné diéty) a naše vlasy na to bohužiaľ doplácajú. Ďalším problémom sú rôzne ochorenia. Teraz však máme možnosť výrazne...

Spoločnosť Finclub pôsobí už 30 rokov v oblasti prírodných výživových doplnkov a kozmetiky a okrem Slovenska má svoje svoje pobočky aj v Čechách, Poľsku, Maďarsku, Nemecku, Rakúsku a Rumunsku. Distribučné centrum má fínska značka už aj v Rimavskej Sobote.

Zharmonizuj sa

02.08.2023

Tráviaci diskomfort je stav, ktorý môže vznikať z rôznych príčin - od nesprávneho jedla, prejedenia sa, zo stresu, z cestovnej horúčky a podobne. Čo sa pod tým myslí?

Na onkologickej konferencii SEKCAMA v máji 2023 v Bratislave bola jednou z tém aj súvislosť medzi vznikom onkologických ochorení a zníženou hladinou vitamínu D v krvi. Mikroenviromentálne štúdie odhalili vzťahy medzi imunitným systémom a antineoplastickými = protinádorovými vlastnosťami vitamínu D.

V tomto krátkom zhrnutí prinášam najdôležitejšie informácie o tom, aké zdravotné ťažkosti sa spájajú s nízkymi hladinami vitamínu D:

Zubná pasta je bežnou súčasťou nášho každodenného života a ani nám nenapadne premýšľať o tom, že by nám mohla nejako škodiť. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo sa toľko rieši, či pastu s fluórom alebo bez?

Aloe vera je unikátne tým, že v ľudskom organizme upravuje imunitu. Tú oslabenú posilňuje a vystupňovanú, ktorá býva často v podobe alergií a napríklad astmy, utlmuje.