Podporná a doplnková liečba

Prevencia je vždy jednoduchšia a lacnejšia ako liečba

Spočiatku som Mycelcaps vnímala najmä v súvislosti s podporou imunity u onkologických pacientov, avšak najnovšie poznatky a skúsenosti z praxe ukazujú, že má veľmi široké využitie na podporu zdravia. Dovoľte mi predstaviť Vám tento unikát.

Pravidelne sa zamýšľam nad tým, prečo sa ľudia boja koronavírusu a na druhej strane nerobia nič alebo minimum pre to, aby pravidelne posilňovali svoju imunitu. Vieme, že rizikoví sú diabetici, ľudia s chronickým ochorením pľúc, fajčiari, ľudia s nadváhou a obezitou. Toto sú stavy, ktoré je možné zmeniť´ či zmierniť úpravou životosprávy, ale len...

Pacienti, vo väčšine prípadov pacientky, sa mi často sťažujú na to, že po chemoterapii pociťujú rôzne nepríjemné príznaky ako sú pálenie, tŕpnutie, brnenie, necitlivosť v končatinách, najmä v prstoch na rukách a nohách. Niekedy sú tie vnemy také intenzívne, že nemôžu spávať, vypadávajú im veci z rúk, pociťujú neistotu pri chôdzi. Všetky tieto...

Situácia, ktorú teraz žijeme, vyvoláva vo väčšine z nás oveľa väčší stres ako kedykoľvek predtým. Skôr než bude príliš neskoro, môžete siahnuť po prírodných zdrojoch, ktoré pomôžu uvoľniť napätie a lepšie zvládnuť toto záťažové obdobie.

Hemoroidy sú rozšírené úseky žilového systému v okolí konečníka. Je to veľmi chúlostivá a často aj bolestivá záležitosť.

Histamínová intolerancia je stav podobný alergii. Môže sa prejaviť postihnutím tráviaceho systému, kože, slizníc, ale aj reakciami cievneho systému.

Chudokrvnosť alebo anémia je znížený počet červených krviniek, resp. znížená koncentrácia hemoglobínu. Hemoglobín je bielkovina vnútri červenej krvinky (erytrocytu) , ktorá obsahuje železo a je nositeľom kyslíka. Preto sa chudokrvnosť prejavuje zhoršeným okysličením tkanív tela.

Vitamín D patrí k vitamínom rozpustným v tukoch.
Je životne dôležitý, avšak v súčasnej dobe pozorujeme v ambulanciách, že mnoho ľudí má zníženú hladinu tohto vitamínu.