Podporná a doplnková liečba
Prevencia je vždy jednoduchšia a lacnejšia ako liečba

Chudokrvnosť alebo anémia je znížený počet červených krviniek, resp. znížená koncentrácia hemoglobínu. Hemoglobín je bielkovina vnútri červenej krvinky (erytrocytu) , ktorá obsahuje železo a je nositeľom kyslíka. Preto sa chudokrvnosť prejavuje zhoršeným okysličením tkanív tela.

Vitamín D patrí k vitamínom rozpustným v tukoch.
Je životne dôležitý, avšak v súčasnej dobe pozorujeme v ambulanciách, že mnoho ľudí má zníženú hladinu tohto vitamínu.

Väčšina z nás vie, že vitamín C je nevyhnutný vitamín pre správne fungovanie imunity a tiež, že ľudský organizmus si ho nevie vytvoriť, preto by sme ho mali užívať pravidelne.

Keď som začala pripravovať tento článok, vírilo mi v hlave mnoho myšlienok. K súčasnej situácii sa pripája to, že ľudia z dôvodu opatrení minimálne chodia von, na slnko, čím sa ešte viac oslabuje ich imunita a klesá okrem iného aj hladina vitamínu D. Mnohí ľudia ani nemajú šancu pospájať si, ako je ich imunita paradoxne ohrozená opatreniami.

Koronavírus je širšia skupina vírusov, ktorá sa delí na viacero kmeňov. V prípade aktuálneho koronavírusu sa ochorenie prejavuje horúčkami, kašľom, dýchavičnosťou a bolesťami hlavy. Vo vážnejších prípadoch ochorenie môže spôsobiť zápal pľúc a zlyhanie obličiek.

Karnozín (C9H14N4O3, ß-alanyl L-histidín) je tvorený dvoma aminokyselinami L-histidín a β-alanín. Karnozín sa bežne vyskytuje v ľudskom tele, predovšetkým v mozgu, srdci a svaloch.