Koronavírus - informácie

25.02.2020

Koronavírus je širšia skupina vírusov, ktorá sa delí na viacero kmeňov.              V prípade aktuálneho koronavírusu sa ochorenie prejavuje horúčkami, kašľom, dýchavičnosťou a bolesťami hlavy. Vo vážnejších prípadoch ochorenie môže spôsobiť zápal pľúc a zlyhanie obličiek. 

Prenos koronavírusu je prostredníctvom kvapôčkovej metódy a blízkym kontaktom s nakazeným človekom. Na infikovanie je potrebný dlhší a blízky kontakt s nakazeným. Navyše veľa závisí od zdravotného stavu jedinca a stavu jeho imunity, či ochorenie prepukne. Najohrozenejšie skupiny sú seniori, deti a ľudia s inými vážnymi ochoreniami, pri ktorých je oslabená imunita. 

Ako sa chrániť?

1. Často si umývajte ruky mydlom a vodou. 

2. Keď kašlete alebo kýchate, zakryte si ústa a nos papierovou vreckovkou, ktorú vzápätí vyhodíte a následne si umyte ruky. 

3. Vyhýbajte sa ľuďom, ktorí majú horúčky a kašeľ. 

4. Ak sa u Vás prejavia príznaky horúčky, kašľa alebo máte problémy s dýchaním, vyhľadajte lekára. Ak ste nedávno  navštívili zahraničie, tiež o tom informujte lekára. 

5. Vyhýbajte sa konzumácii surových alebo nedovarených zvieracích produktov.

6. Posilnite svoju imunitu - zdravé stravovanie, pravidelný pohyb a tiež pravidelné užívanie lipozomálneho vitamínu C má neoceniteľný vplyv na zdravý imunitný systém a celkový stav organizmu.

Z iných produktov doporučujem užívať Mycelcaps - posilňuje bunkovú imunitu, ktorá je zodpovedná za počiatočnú obranu proti infekčným patogénom. 

Len silná imunita dokáže odolať infekciám, s ktorými sa naše telo denne dostáva do kontaktu.