Milujete svojich puberťákov? Dajte im deodorant bez hliníkových solí.

30.04.2021

Rakovina prsníka je u žien veľmi rozšírené ochorenie. Jedným z možných faktorov jeho vzniku sú aj chemikálie, s ktorými sa náš organizmus denne stretáva. 

Patrí k nim aj hliník obsiahnutý v deodorantoch a antiperspirantoch, ktoré dnes ženy ale aj muži používajú prakticky denne a často už od 12-13 rokov, keď organizmus prichádza do puberty a telo sa začne viac potiť.

Je dôležité dostupnými spôsobmi predchádzať rôznym ochoreniam. Jedným zo spôsobov je aj eliminovať z bežného používania produkty, ktoré môžu človeku z dlhodobého hľadiska škodiť.

Preto urobte pár krokov do svojej kúpeľne a pozrite sa na zloženie svojho deodorantu. Väčšina z dostupných produktov obsahuje hliník, najčastejšie vo forme alumíniových solí. Ak v zložení nájdete slovo aluminium, znamená to, že daný produkt obsahuje hliníkové soli.

Znepokojujúci je výsledok štúdie experta na hliník Chrisa Exleyho:

Hliník má schopnosť meniť nádory na prsníku tak, že sa ľahšie vytvárajú metastázy. Toto je o to vážnejšie, keď zoberieme do úvahy, že za 90% úmrtí na rakovinu sú zodpovedné práve metastázy.


Ako onkológ denne prichádzam do styku so ženami s rakovinou prsníka. Tragédiou je, že toto ochorenie sa čoraz častejšie objavuje u mladých žien. Preto myslite na seba a svoje deti v predstihu a začnite čo najskôr prevenciou. Prvým z krokov je aj deodorant bez hliníka.

Že neviete, kde ho nájsť?

My v našej rodine používame tento. Vhodný aj pre dievčatá a chlapcov v puberte, keď sa začínajú výraznejšie potiť. 

  • NEOBSAHUJE alkohol
  • NEOBSAHUJE hliník
  • šetrný k pokožke
  • účinný PROTI telesnému pachu
  • na prírodnej báze, bez chemických látok

Kliknite na obrázok, ak potrebujete viac informácií alebo si ho chcete objednať: