MYCELCAPS - sila pre zdravie

06.01.2021

Spočiatku som Mycelcaps vnímala najmä v súvislosti s podporou imunity u onkologických pacientov, avšak najnovšie poznatky a skúsenosti z praxe ukazujú, že má veľmi široké využitie na podporu zdravia. Dovoľte mi predstaviť Vám tento unikát. 

*** Základné informácie: Účinnou látkou Mycelcapsu je  AHCC /Active Hexose Correlated Compound/ . Je to  nutričný produkt pochádzajúci z liečivých húb fermentovaný v ryžových otrubách. Na výrobu AHCC  je používaná huba shiitake - Lentinula edodes, konkrétne kultiváciou mycélia, čo je koreňová štruktúra húb. AHCC je používaný na viac ako 700 klinikách a nemocniciach v Japonsku, predovšetkým ako pomocná látka zvyšujúca účinok liečby rakoviny. AHCC je úplne bezpečný pre každého, kto ho užíva, vrátane detí, oslabených seniorov a pacientov. AHCC môžeme nazvať imunostimulačnou potravinou. Takáto potravina posilňuje imunitný systém a tým podporuje fyziológiu celého tela. AHCC je zdravá potravina, pri ktorej je kvalita kontroly rovnaká ako u farmaceutických liečiv.

*** Na akom princípe AHCC účinkuje pri budovaní imunity?

Jedným z najsilnejších prirodzených ochranných faktorov tela je typ bielych krviniek - NK bunky = natural killers = prirodzení zabijaci. Niekedy sa im hovorí aj strážne bunky. Napádajú choroboplodné baktérie, vírusmi infikované bunky či abnormálne nádorové bunky. Atakujú tieto bunky prípadne mikroorganizmy a vnášajú do nich zrnká, ktoré spôsobia ich roztrhnutie. Následne takéto zničené bunky pohlcujú iné typy bielych krviniek - makrofágy. AHCC spôsobuje to, že už počas 2 týždňov jeho užívania sa môže aktivita NK buniek zdvojnásobiť až strojnásobiť. 

AHCC stimuluje rsp. reguluje bunkovú imunitu vďaka aktivácii bielych krvných buniek a lymfocytov, ktoré priamo útočia na abnormálne bunky.  Okrem rôznych infekcií má význam aj pri podpornej liečbe onkologických ochorení. AHCC nelikviduje rakovinové bunky priamo tak, ako je tomu pri protirakovinových liekoch, ale útočí proti rakovine tým, že stimuluje imunokompetentné bunky a posilňuje prirodzenú odpoveď organizmu. AHCC zabraňuje abnormálnemu rastu novotvarov. Ďalej pôsobí ako antidiabetikum, proti zápalom pečene, má celkovo protizápalový a upokojujúci účinok. Tieto efekty nie sú vzájomne v rozpore, ale prispievajú k regulácii a vyváženosti v organizme. 

*** Téma, ktorá hýbe svetom - COVID-19 - japonský producent zaslal vyjadrenie o účinnosti AHCC® v súvislosti s koronavírusom. Vyjadrenie vedeckej rady firmy Amino Up Co., Ltd .: 

"Účinnosť AHCC® (štandardizovaný extrakt kultivovaný z mycélia Lentinula edodes) bol skúmaný u rôznych typov bakteriálnych i vírusových infekčných chorôb ako napr. západonílska horúčka, chrípkový vírus, vírus hepatitídy a ľudský papilomavírus (HPV). Ukázalo sa, že bunky NK, NKT a bunky gama delta T sa po prísune AHCC® aktivujú. Účinnosť tejto zložky u infekčných ochorení tak pomáha aktivovať vrodenú imunitu, ktorá je zodpovedná za počiatočnú obranu. Hoci efektivita AHCC® nebola špecificky vyhodnotená pre koronavírus, možno predpokladať, že bude účinná v prevencii i vo zvládaní infekčných patogénov vrátane koronavírusov tým, že moduluje a optimalizuje imunitné funkcie hostiteľa. " 

Vaše skúsenosti

Mohla by som tu vypisovať ďalšie odborné fakty, Vaše skúsenosti však hovoria samé.
Pripájam aktuálnu skúsenosť s Mycelcapsom v spojení s infekciou COVID-19. 

Na záver by som chcela dodať, že dbať o svoje zdravie je dôležité stále. Ak si dostatočne vybudujete svoju imunitu včas, priebeh rozličných ochorení by mal byť pre vás ľahší a jednoduchší.

Okrem doplnkov výživy nezabúdajte na šport, zdravé stravovanie a dobrú náladu. Pretože s úsmevom  sa aj ťažké situácie zvládajú ľahšie. 

MUDr.Adela Englerová