ÓÓÓ, vlasy ....

26.10.2023

Vlasy sú často našou pýchou, ale mnohí z nás majú problémy s ich zlou kvalitou či vypadávaním a nevieme si s tým rady. Jednou z hlavných príčin je skutočnosť, že strava väčšiny z nás je málo pestrá (často "obohatená" o jednostranné diéty) a naše vlasy na to bohužiaľ doplácajú. Ďalším problémom sú rôzne ochorenia. Teraz však máme možnosť výrazne ovplyvniť kvalitu našich vlasov pomocou Evocaps. Evocaps sa svojím komplexným zložením postará o výživu vlasov od samého začiatku. Obsahuje množstvo esenciálnych zložiek dôležitých pre rast a kvalitu vlasov: nenasýtené mastné kyseliny, vitamíny skupiny B, L-metionín, zinok, vitamín E a D3. Pomáha tak zaistiť dostatočnú zásobu živín vlasovej papile.

                                                     Vzácne rastlinné oleje 

Zdrojom najviac zastúpenej zložky v tomto produkte (tj.nenasýtených mastných kyselín) sú vysoko kvalitné oleje získané zo semien ľaničky siatej, gréckej pískavice, ľanu siateho a tiež sójových bôbov. Zvlášť olej z pískavice a ľanový olej významne zlepšujú štruktúru vlasu, chránia vlasy pred vysúšaním a štiepením a zvyšujú kvalitu vlasovej pokožky. 

Ľanička siata bola známa už v mladšej dobe železnej, kde bola využívaná ako zdroj oleja. Ako rastlina patrí do čeľade kapustovité. Olej z ľaničky siatej (v 1 kapsule je 300 mg oleja) obsahuje 17 rôznych mastných kyselín,  predovšetkým vysoké množstvo omega-3 mastných kyselín (najmä alfa-linolénová kyselina 34,1 %), omega-6 mastných kyselín a omega-9 mastných kyselín. Tieto mastné kyseliny pomáhajú nielen našim vlasom, ale znižujú aj cholesterol a starajú sa o kardiovaskulárny systém. 

Pískavica grécka patrí k najdlhšie známym a používaným liečivým rastlinám v dejinách človeka. Zmienky o nej nachádzame v Hippokratových poznámkach alebo v Egypte, kde bola už v období pred Kristom odporúčaná na hojenie popálenín. Využívanou časťou rastliny sú semená. Olej z pískavice gréckej pomáha udržiavať našu kožu zdravú, stará sa o zdravie nášho srdca, znižuje cholesterol, zlepšuje tráviace funkcie a metabolizmus, pomáha zlepšovať chuť do jedla a osvedčil sa aj v boji proti anémii. Existujú aj odborné práce popisujúce jeho významný vplyv na rakovinu prsníka, prostaty a pankreasu. Známe sú aj jeho analgetické a protizápalové účinky. 

Ľan siaty je všeobecne známy z textilného priemyslu. Je však tiež zdrojom semien, ktorých olej (v 1 kapsule je 150 mg oleja) je významným zdrojom esenciálnych mastných kyselín a rastlinného pektínu. Olej získaný z týchto semien má významné uplatnenie aj v boji so zápchou. Nenasýtené mastné kyseliny, získavané zo semien popísaných rastlín, majú významný efekt pre našu pokožku – vďaka podpore epidermis v jej funkcii ako prirodzenej bariéry a redukcii straty vody cez epidermis zvyšujú elasticitu kože.  

Ďalšími dôležitými zložkami Evocapsu sú vitamíny skupiny B vrátane vitamínu B12, ďalej vitamín E a D3. Vitamíny skupiny B sú dôležité pre rast a zdravie vlasov. Ich nedostatok je spojený s ochoreniami kože a vypadávaním vlasov. Vo fin Evocapse nájdeme: vitamín B1, B2, niacín, B6, kyselinu pantoténovú, PABA, biotín a vitamín B12. Nemenej významnou zložkou preparátu je L-metionín, čo je esenciálna aminokyselina, ktorej významnou zložkou je síra. L-metionín má silné detoxikačné účinky. Je účinným antioxidantom, ktorý neutralizuje voľné radikály napádajúce bunky a spôsobujúce degeneratívne choroby spojené najmä s vyšším vekom (choroby srdca, cukrovka, zhubné bujnenie). Je dôležitý pre tvorbu nových buniek, reparáciu a obnovovanie poškodených tkanív a orgánov. L-metionín tiež posilňuje napätie vo svaloch a zabraňuje vypadávaniu vlasov (zaisťuje zdravie spojivového tkaniva a tvorbu kolagénu). Hrá dôležitú úlohu pri produkcii energie v tele. 

V podobe Evocapsu sa nám do ruky dostáva komplexný prírodný doplnok stravy využiteľný nielen na rast, kvalitu a ochranu pred vypadávaním vlasov, ale aj na podporu nášho kardiovaskulárneho systému, našej imunity a pomoc pri znižovaní cholesterolu v krvi. Evocaps je zdrojom vysoko výkonných antioxidantov a aj skvelý pomocník proti predčasnému starnutiu