Potrebujete nakopnúť trávenie?

17.08.2021

Niekto potrebuje pomôcť s trávením len občas, niekto potrebuje dlhodobú podporu tráviacich enzýmov.  

Colenzycaps pôsobí ako pomoc pri tráviacich ťažkostiach, obsahuje totiž množstvo enzýmov, ktoré podporujú trávenie základných živín v gastrointestinálnom trakte.

Enzýmy sú látky absolútne nevyhnutné pre život človeka a sú súčasťou mnohých funkcií jeho tela. Osoby, ktorým niektoré enzýmy chýbajú alebo majú aktivitu enzýmov výrazne zníženú, majú zdravotné problémy. Znížená aktivita enzýmov bola zistená u mnohých chorôb - u zápalov kĺbov, u cukrovky, alergií, kožných ochorení, rakoviny, imunitnej nedostatočnosti a pod. Všetky chemické reakcie môžu prebehnúť spontánne, ale za účasti enzýmov prebiehajú oveľa rýchlejšie. Prítomnosť enzýmov vyžadujú pre svoje normálne funkcie aj vitamíny, minerály a hormóny.

Enzýmy tráviaceho traktu majú za úlohu rozložiť potravu na základné zložky, ktoré sú vstrebávané do krvi. Asi 95% potravy sa skladá z bielkovín, sacharidov a tukov (enzýmy proteázy trávia bielkoviny, amylázy sacharidy a lipázy-tuky). Trávenie potravy pomocou enzýmov začína v tráviacom trakte pôsobením slín v ústach, v ďalšej časti tráviaceho traktu, v žalúdku, pôsobí žalúdočná šťava. Tráviace enzýmy pankreasu sú súčasťou pankreatickej šťavy 

Colenzycaps obsahuje všetky dôležité tráviace enzýmy: amylázu, glukoamylázu, maltdiastázu, celulázu, invertázu, proteázy 3,0; 4,5; 6,0 a lipázu.

* Zlepšuje trávenie najmä v prípadoch, keď strava obsahuje väčšie množstvo bielkovín, sacharidov alebo tukov.  

* Je výrazným pomocníkom pri črevných dyspepsiách - pri zápche, hnačke, nadúvaní, škvŕkaní, bolestiach brucha. 

* Je vhodný pri  poruche črevného chemizmu (pri zvýšených kvasných a hnilobných procesoch čreva,  poruchách normálnych mikrobiálnych pomerov v čreve).

 * Odporúča sa pri  potravinových alergiách. 

* Zlepšuje výkonnosť imunitného systému v boji proti infekciám, zápalom alebo zhubným nádorom.