Prečo zubnú pastu bez fluóru

04.05.2023

Zubná pasta je bežnou súčasťou nášho každodenného života a ani nám nenapadne premýšľať o tom, že by nám mohla nejako škodiť. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo sa toľko rieši, či pastu s fluórom alebo bez?


Už štúdie preukázali, že fluorid v skutočnosti vôbec neznižuje riziko vzniku zubného kazu a je skutočne škodlivý pre náš organizmus a to vo viacerých ohľadoch. 

Čo môže spôsobiť fluorid?

- Nevoľnosti

- Vracanie

- Hnačky

- Slinenie

- Poškodenie štítnej žľazy

- Ochorenia horných dýchacích ciest

- Zubná sklovina krehne

- Malým deťom môže spôsobiť závažné zdravotné problémy, keďže ešte malé deti nevedia zubnú pastu vypľúvať

Málokto vie, že fluór bol používaný počas druhej svetovej vojny ako chemická látka na "vymývanie mozgov". Väzni v koncentračných táboroch a neskôr i v gulagoch boli po podaní fluoridovanej vody poddajnejší a poslušnejší.

Na väčšine zubných pást nájdeme tiež uvedené, že nie sú vhodné pre deti práve kvôli vyššiemu obsahu fluoridov a pri pastách pre deti je tiež dôležité dávať pozor na to, aby dieťa pastu neprehĺtalo.

Existuje tiež dôkaz, že fluorid v zubnej paste má depresívne účinky na nervový systém, na kognitívne funkcie, to znamená, že má zlý vplyv na duševné schopnosti človeka. 

Preto je veľmi dôležité nájsť si zubnú pastu, ktorá nám neškodí.

Jednou z takých je aj ALOE & GINGER ORAL CARE - zubná pasta s aloe a zázvorom.

Cielená kombinácia Aloe vera, zázvoru a ďalších aktívnych zložiek v tejto zubnej paste predstavuje komplexnú a bezpečnú starostlivosť o ústnu dutinu - zubná pasta čistí, dezinfikuje, zlepšuje pohodu zubov, ďasien a ústnej dutiny, poskytuje dlhodobý pocit sviežosti a čistoty.

Doprajme našim zubom, ktoré sú nám veľkými pomocníkmi a bez ktorých sa nezaobídeme, len to najlepšie a najzdravšie.