Prírodná liečba bradavíc

19.07.2022

K napísaniu tohto článku ma priviedla osobná skúsenosť, ktorá je pre mňa tak fantastická, že sa chcem o ňu podeliť aj s vami.

Bradavice sú výrastky na koži, najčastejšie na nohách a rukách, ktoré sú síce nezhubné, ale dokážu poriadne potrápiť, môžu byť bolestivé a keď sa začnú viac šíriť, sú aj výrazne neestetické a ťažko sa odstraňujú. Nakoľko je to vírusové ochorenie, infekcia sa prenáša priamym kontaktom s vírusovými časticami, ktoré zanechala infikovaná ruka alebo noha. 

Vírusové častice sa môžu vyskytovať v teplých a vlhkých spoločných priestoroch ako sú sprchy, bazény a telocvične, ale k prenosu môže dôjsť aj skúšaním topánok v obchode s obuvou, ktoré si predtým skúšala infikovaná osoba. Odborníci radia nedotýkať sa bradavíc, nestrihať ich ani neškriabať pretože sa môžu rozšíriť aj na iné časti tela.

Teraz ku skúsenosti, ktorá ma inšpirovala k napísaniu tohto článku. Najmladší syn mal bradavicu na chodidle tesne pri prstoch. Bola na takom mieste, že ho nebolela, ale zväčšovala sa. Zároveň sa mu po pár týždňoch objavila druhá bradavica na prste tej istej nohy.  Nechceli sme, aby sa mu to začalo šíriť ďalej, a tak som sa rozhodla vyskúšať Remasacaps. Odkedy poznám Finclub, veľakrát som počula, že kapsulky Remasacaps pomáhajú pri bradaviciach. Že po ich užívaní bradavice spontánne zmiznú. Priznám sa, zdalo sa mi to úplne nepravdepodobné, ale keďže bradavice rástli, rozhodla som sa vyskúšať. Keďže syn má 9 rokov, dávala som mu 1 kapsulku denne 6 týždňov. Približne po 4 týždňoch bradavica z prsta zmizla a tá druhá bola výrazne zmenšená. Po 6 týždňoch zmizla aj tá. Chodidlo syna úplne čisté. Pre mňa fantastická skúsenosť, o ktorej teraz rozprávam, kade chodím. 

Keď si predstavím, koľko rôznych procedúr ľudia skúšajú, aby sa zbavili bradavíc, a pritom je tu takéto efektívne riešenie problému. 

Čo je REMASACAPS?

fin Remasacaps - obsahuje hlivu ustricovú s vysokým obsahom účinných látok. Dlhoročné skúsenosti a veľký počet spokojných užívateľov dokazujú výrazný pozitívny efekt tohto prípravku na bezbolestné odstránenie bradavíc s malou pravdepodobnosťou recidívy. Neoceniteľnou výhodou je, že viacpočetné bradavice sa odstránia naraz. Prípravok je vhodný aj pre deti od 3 rokov.

Hliva ustricová obsahuje komplex látok s priamym biologickým účinkom. Obsahuje významnú imunomodulačnú látku beta-1,3/1,6 D glukán, v odbornej literatúre označovanú ako pleuran. Ďalej je zdrojom vitamínov skupiny B, C, D, K, minerálnych látok a stopových prvkov, bielkovín pleurostrinu a ostreolysinu a vlákniny. Polysacharidy a proteoglykány v hlive ustricovej majú významné imunomodulačné schopnosti. Ich silný vplyv na imunitný systém je sprostredkovaný viacerými receptormi na povrchu imunokompetentných buniek - makrofágov - všestranných imunitných buniek, ktoré ničia patogény a stimulujú ďalšie imunitné bunky k útoku. Väzbou na receptory dochádza k zvýšeniu tvorby cytokínov, hlavne interleukínov, interferónu a tumor nekrotizujúceho faktora s následnou aktiváciou nešpecifickej a špecifickej bunkovej imunity. Výskumy preukázali, že komplex obsahových látok v hlive ustricovej má protizápalové účinky znižovaním tvorby zápalových mediátorov (eikosanoidov) a dokáže blokovať reverzné transkriptázy, čiže blokuje replikáciu (rozmnožovanie) vírusov.

Ako Remasacaps užívať?

Pri užívaní fin Remasacapsu je dôležité uvedomiť si, že bradavice sa nevyliečia z jedného dňa na druhý. Trvá určitý čas, kým účinné látky dosiahnu v organizme dostatočnú hladinu a aktivitu na vyriešenie problému touto prírodnou cestou. 1 kapsula obsahuje 254 mg sušenej hlivy ustricovej. Bežné odporúčané dávkovanie je 2 x 1 kapsula, ráno a večer po jedle. Pri zvýšenom dávkovaní bradavice miznú v priebehu 3 - 4 týždňov. U detí sa môže užívať 3 x denne 1 kapsula, môže sa vysypať do malého množstva vody alebo ovocného džúsu. U dospelých prvý týždeň 3 x 1 kapsula, potom 3 x 2 kapsuly. Na malé bradavice väčšinou postačí 1 mesačné užívanie. Pre optimálnu účinnosť, pri väčších alebo viacpočetných bradaviciach sa odporúča užívať fin Remasacaps po dobu minimálne 2 mesiacov.

MUDr. Adela Englerová

Zdroj: Časopis Finclub, júl/august 2022, MUDr.Mária Butkovičová