Vitamín C v infúzii - skvelý pomocník 

14.04.2020

Väčšina z nás vie, že vitamín C je nevyhnutný vitamín pre správne fungovanie imunity a tiež, že ľudský organizmus si ho nevie vytvoriť, preto by sme ho mali užívať pravidelne.

V prípade nedostatku vitamínu C je človek viac náchylný na vznik ochorení. Pri chronických chorobách ako napríklad onkologické ochorenia, autoimunitné choroby, depresie, alergie a podobne je nedostatok vitamínu C v tele veľmi výrazný a nie je možné doplniť ho bežnou stravou. 

Najúčinnejším formou doplnenia si vitamínu C v organizme je jeho infúzne podanie.  

Dávkovanie a tiež dĺžka liečby je veľmi individuálne. Na posilnenie imunity treba 4-6 infúzii v týždenných intervaloch. Keď sa rieši už nejaký konkrétny zdravotný problém, liečba trvá 6-8 týždňov. Pri onkologických ochoreniach je to minimálne 6-12 mesiacov. Dávka vitamínu C v 1 infúzii a počet infúzií do týždňa sa určuje vždy individuálne podľa konkrétneho pacienta a jeho ochorenia.

Najčastejšie podávame infúzny vitamín C v týchto prípadoch:
1. Preventívne podanie vitamínu C u rizikových jedincov - ľudia v strese, ľudia, ktorí sa pohybujú v infekčom prostredí, učitelia, manažéri, športovci
2. Podpora imunity pri akútnych a chronických infekciách
3. Doplnková liečba pri nádorových ochoreniach
4. Zápalové reumatické ochorenia
5. Alergie
6. Podpora hojenia rán / po úrazoch, pred plánovanými operáciami, po operáciách/
7. Depresívny syndróm
8. Únavový syndróm
9. Syndróm vyhorenia
10. Autoimunitné ochorenia
11. Ekzémy

V aktuálnej situácii pandémie koronavírusu jednoznačne doporučujem 5-týždňovú kúru na celkové posilnenie imunity pre každého, nie iba pre rizikové skupiny.  

Infúzna liečba vysokodávkovým vitamínom C je dostupná na Slovensku od roku 2012 a my v našej ambulancii sme ju začali aplikovať pár mesiacov na to, v roku 2013. 

Podporná liečba vysokodávkovým vitamínom C je síce na lekársky predpis, podávaná v ambulancii lekárom, nie je však bohužiaľ hradená zdravotnou poisťovňou. 

V prípade záujmu o túto liečbu sa môžete u nás objednať telefonicky alebo prostredníctvom kontaktného formulára.