Radiocare Ultra

Krém na špeciálnu starostlivosť o pokožku

RADIOCARE ULTRA je krém špeciálne vyvinutý na ochranu a regeneráciu pokožky po agresívnej radiačnej liečbe.

Jeho účinnosť zabezpečujú:

  • SCA®, sekrét získaný z mäkkýšov Cryptomphalus Aspersa), patentovanú zložku prírodného pôvodu s vysokými regeneračnými a antioxidačnými vlastnosťami, ktoré zvyšujú reepitelizáciu (obnovu) pokožky a chránia pokožku hydratáciou.
  • Nechtík lekársky (Calendula officinalis) s regeneračnými a upokojujúcimi vlastnosťami.

Objednať Radiocare Ultra

Rádiodermatitída

je poškodenie kože, ktoré môže byt zapríčinená ionizujúcim žiarením. Ionizujúce žiarenie je používané pri rádioterapii. Rádiodermatidída sa prejavuje ako popálenie, a to sčervenaním, opuchom, v ťažších prípadoch pľuzgiermi.

Rozsah poškodenia kože závisí od veľkosti ožarovanej plochy kože a celkovom objeme žiarenia, type radiačnej techniky a celkovej dávky. Rádiodermatitída sa môže objaviť v rôznych stupňoch.

Krém Radiocare Ultra môže byť aplikovaný ako ochranný krém proti vzniku rádiodermatitídy alebo zmiernenie následkov rádiodermatitídy, pričom neznižuje účinnosť rádioterapie.

Je to prírodný produkt a vzhľadom na jeho schopnosť regenerovať kožu je alternatívou pre veľkú skupinu pacientov, ktorí potrebujú rádioterapiu. Ak chceme dosiahnuť maximálnu účinnosť, krém musí byť podávaný najmenej 29 dní a ideálne je začať 10-15 dní pred rádioterapiou. Takéto použitie krému Radiocare Ultra môže zabrániť vzniku rádiodermatitídy. Ak sa rádiodermatitída počas rádioterapie vyskytne, je jej prejav a intenzita miernejšia a Radiocare Ultra krém umožňuje jej rýchlejšie zahojenie. Krém môžeme použiť aj v deň zahájenia rádioterapie.