Lipozomálny vitamín C

11.06.2021

Absolútna novinka liposomal caps C 

Vitamín C s vynikajúcou biologickou dostupnosťou.  

Vhodný pre dospelých a deti staršie ako 3 roky.

Pre všetkých, ktorí chcú podporiť svoju imunitu, potrebujú sa pripraviť na náročné obdobie /pred operáciou, pred stresom, napr.skúšky/ alebo jednoducho chcú byť zdraví, silní a odolní.

Tiež vhodné pre tých, ktorí nemôžu absolvovať vysokodávkovú liečbu infúznym vitamínom C a tiež ako doplnok k infúznej liečbe vitamínom C.

Lipozomálna technológia je moderná technológia, pomocou ktorej je možné dôležité účinné látky dodať v dostatočnom množstve priamo k príslušným orgánom, a tak zvýšiť ich biologickú dostupnosť. Táto technológia umožňuje cielený transport vnútri organizmu. Jej názov je odvodený od lipozómov. Lipozómy sú tvarom guľôčky ohraničené fosfolipidovou dvojvrstvou a naplnené tekutinou. Lipozomálne guľôčky možno efektívne naplniť dôležitými účinnými látkami (napr. aj vitamínom C), pretože vonkajšia fosfolipidová vrstva dokáže obsah guľôčky ochrániť a dopraviť ho v rámci organizmu cielene k tým bunkám, ktoré ho naozaj potrebujú.

Vitamín C je organizmus schopný vstrebávať z čreva do krvnej plazmy len v obmedzenej miere, takže prebytočné množstvo, ktoré sa po perorálnom požití (prehltnutie) nedokáže vstrebať, sa v priebehu niekoľkých hodín vylúči stolicou. Vďaka lipozomálnej forme je možné podať nižšiu dávku vitamínu C a získať z nej viac.

Liposomal caps C obsahuje lipozomálny vitamín C, ktorý je potrebný v ľudskom organizme k činnostiam ako:

• normálna funkcia imunitného systému • ochrana buniek proti oxidačnému stresu (antioxidant) • zníženie miery únavy a vyčerpania • normálne fungovanie nervového systému • udržiavanie normálnych psychických funkcií • normálne procesy energetického metabolizmu • normálna tvorba kolagénu (dôležitý pre hojenie a pevnosť tkanív ako sú cievy, chrupavky, kosti, koža, vlasy)

Odporúčané dávkovanie:

Dospelí: 2-4 kapsuly denne

Deti staršie ako 6 rokov: 1-2 kapsuly denne

V 1 kapsulke sa nachádza 400 mg vitamínu C

Upozornenie: Produkt je výživový doplnok, nesmie sa používať ako náhrada rozmanitej stravy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť.