Zápaly močových ciest - starosti nielen dievčat a žien 

06.07.2021

Zápaly močových ciest sú pomerne častým problémom najmä žien a dievčat, ale neobchádzajú ani mužov. Prejavom ochorenia býva časté nutkanie na močenie, pálenie pri močení, ktoré môže byť veľmi intenzívne, ďalej zakalený moč, v pokročilejších stavoch ružovkasté až červené sfarbenie moča kvôli prímesi krvi. Ochorenie môžu sprevádzať zvýšené teploty až horúčky. Samozrejme treba navštíviť lekára, ktorý urobí potrebné vyšetrenia  a nasadí adekvátnu liečbu.  

Nie je až tak ťažké preliečiť zápal močových ciest antibiotikami, väčšou výzvou a problémom je zabrániť tomu, aby sa tieto infekcie opakovali. 

Výborným pomocníkom v tomto prípade sú BRUSNICE.

Prečo práve brusnice?

Brusnice obsahujú vysoko aktívne zložky proanthokyanidíny, ktoré pomáhajú chrániť pred opakovanými infekciami močových ciest bez nežiadúcich vedľajších efektov. Tieto látky baktérie priamo nezabíjajú, ale chránia pred ich priľnutím na sliznicu močových ciest. Baktérie sú potom odplavené močom.  

URICAPS Probi obsahuje patentovaný výťažok z brusníc Cran-max® - je to čistý koncentrát z brusnice veľkoplodej, ktorý je spracovaný patentovaným spôsobom Bio-Shield® Technology. Táto technológia chráni Cran-max® tak, aby sa dostal až do dolných častí tráviaceho traktu, kde môže byť lepšie vstrebaný. Jeho antioxidačná aktivita je 3-krát silnejšia ako u brusnicovej šťavy.

Zároveň URICAPS Probi obsahuje aj probiotiká a prebiotiká, ktoré udržiavajú zdravú mikrobiálnu flóru v čreve. A ako vieme, imunita je z obrovskej časti tvorená práve baktériami v črevách a je nesmierne dôležité, aby bol podporovaný rast zdravých baktérií a potláčaný rast škodlivých baktérií. 

Vďaka týmto trom zložkám - brusnice + probiotiká + prebiotiká URICAPS Probi:

  • je veľmi užitočný pre močové cesty jednak ako podporná liečba pri infekcii močových ciest a tiež ako prevencia, aby sa tieto infekcie neopakovali,
  • znižuje frekvenciu infekcií močových ciest,
  • môže zmierňovať vedľajšie účinky rádioterapie pri rádioterapii ženských pohlavných orgánov, čreva, močového mechúra a prostaty,
  • vďaka probiotikám a prebiotikám chráni črevnú sliznicu a zdravé črevné baktérie pri užívaní antibiotík,
  • podporuje tvorbu protilátok, posilňuje imunitu,
  • pomáha znížiť spotrebu antibiotík.