Antikovid prevencia

04.02.2021

To, čo ja hovorím od začiatku Covid-19, že treba veľa a pravidelne vetrať, sa do všeobecných odporúčaní dostalo až 3.februára 2021! Takmer rok od vtedy, ako sa ochorenie dostalo na Slovensko.

Rovnako to je aj s odporúčaniami na podporu imunity.  Keď je už známe, že priebeh infekcie Covid-19 zmierňuje podávanie vitamínu C, D a zinku, prečo táto kombinácia nie je doporučená každému pacientovi? Bolo vykonaných mnoho štúdií, ktoré potvrdili účinnosť vyššie uvedených látok. Napriek tomu obyvatelia Slovenska nie sú dostatočne informovaní, ako majú postupovať v prevencii a tiež liečbe infekcie Covid-19. Pravidelne sa na to sťažujú ľudia, s ktorými sa stretávam.

Nemecká analýza dokázala, že dostatočná hladina vitamínu D v krvi, aspoň 20ng/ml, znižuje riziko úmrtia na Covid-19 u pacientov, ktorí potrebujú hospitalizáciu, na jednu šestinu. Hladina vitamínu D v slovenskej populácii je však mnohokrát oveľa nižšia.

Taktiež bolo štúdiami dokázané, že ak je pacientom v nemocniciach podávaný vysokodávkový vitamín C, je pravdepodobnosť ich prežitia vyššia o 60% .

Keď vieme všetky tieto fakty, prečo nie je táto liečba štandardnou na kovidových pracoviskách?

Keď poznáme tieto fakty, prečo ešte vo všetkých médiách nebežia odporúčania na posilnenie si vlastnej imunity?

Odpoveď nevieme, možno len tušíme...

Asi sa pýtate, čo s tým ako jednotlivec môžete urobiť.

Môžete urobiť všetko - postarať sa o svoju imunitu a imunitu svojich najbližších, pravidelne a dlhodobo ju posilňovať. Správnou životosprávou, pohybom, otužovaním, psychohygienou a dopĺňaním látok, o ktorých už dnes VIEME, že pomáhajú infekcii Covid-19 jednak predchádzať a tiež zmierňovať jej priebeh.

Základnou trojkombináciou by mal byť lipozomálny vitamín C, vitamín D a zinok. 

Na trhu nájdete množstvo prípravkov, treba si pozorne pozrieť zloženie a uprednostniť kvalitné prípravky, s dostatočnou hladinou účinných látok.

Ja doporučujem Liposomal caps C, D3 tabs prípadne D3 caps a Zinkotabs. 

Antikovid balíček komplex

Liposomal caps C - 400 mg Vit.C - 100 kapsúl v balení

VitaD3 caps - 2000 I.U. vit. D3 - 100 kapsúl v balení

Zinkotabs - zinok 15 mg a vit C 80 mg - 120 tabl v balení 

ANTIKOVID balíček D+Z:

VitaD3 tabs - 4000 I.U. vit. D3 - 120 tabliet v balení

Zinkotabs - zinok 15 mg a vit C 80 mg - 120 tabl v balení


ANTIKOVID balíček C+D

Liposomal  caps C - 400 mg Vit.C - 100 kapsúl v balení

VitaD3 caps - 2000 I.U. vit. D3 - 100  kapsúl v balení