Anti-kovid prevencia a liečba vo svetle najnovších informácií

02.12.2021

Keď som v decembri 2020 písala článok o prevencii a včasnej liečbe kovidu, priznám sa, ani mi nenapadlo, že po roku budem článok aktualizovať, nakoľko stres a panika stále pretrvávajú a nie som si istá, či je posilňovanie imunity dostatočné. 

Preto nech sa páči aktuálne informácie.

Čo sa týka  liečby ochorenia Covid-19, uverejňujem tu len látky, ktoré sú voľnopredajné. V prípade závažnejšieho priebehu je nutné kontaktovať svojho lekára, aby predpísal potrebné lieky. 

PROTOKOL PREVENCIA -  trojkombinácia Vitamín C + Vitamín D a Zinok - antikovid balíček komplex - tvoria spolu silnú antivírusovú obranu.

Je potrebné užívať ich stále v nasledujúcom dávkovaní:

Vitamín C - ideálne v lipozomálnej forme 400-1000 mg denne 

Vitamín D3 - 2000 I.U. denne

Zinok - 15 mg denne

Na dlhodobú podporu imunity  doporučujem 2x do roka absolvovať kúru infúznym vysokodávkovým vitamínom C. Objednať sa môžete priamo v našej ambulancii.

Okrem toho netreba zabúdať na pravidelný šport, dostatok spánku, zdravé stravovanie a otužovanie. Len komplexný prístup k vlastnému telu a zdraviu posilňuje organizmus kompletne. Žiadny vitamín ani chemický liek sám o sebe nepomôže, ak budú ostatné aspekty starostlivosti o svoju imunitu zanedbávané.

PROTOKOL LIEČBY ĽAHKÉHO PRIEBEHU OCHORENIA COVID-19

Chcela by som na úvod povedať, že väčšina pacientov, u ktorých sa prejaví ochorenie, má ľahký priebeh. Netreba samého seba stresovať, lebo ako vieme, stres zhoršuje priebeh ochorení a psychika dokáže aj zo zdravého človeka urobiť pacienta. 

  • Zvýšiť denný príjem vitamínu C - Liposomal Caps C - 2-0-2 = 1,6 gramu vitamínu C denne.
  • Užívať vitamín D3 v dávke 4000 jednotiek denne.
  • Užívať horčík 300-400 mg/deň, napríklad Mag375.
  • Užívať zinok v dávke 30 mg/deň, napríklad Zinkotabs.
  • Na cmúľanie je pri bolestiach hrdla vynikajúci Zinkofresh.
  • Štúdiami bolo zistené, že patentovaný produkt ANTIBI - prírodné antibiotikum, je vynikajúci pri liečbe Covid-19, pri príznakoch sa užíva  1 polievková lyžica 3x denne, vždy po jedle.  V prevencii sa užíva 1x denne 5 mililitrov. 
  • Ako podpornú liečbu a na urýchlenie rekonvalescencie doporučujem  MYCELCAPS, ktorý posilňuje biele krvinky v prvej línii v boji proti vírusom. 
  • Na kašeľ je výborný sirup Islandis s lišajníkom, ktorý upokojuje dýchacie cesty.
  • V prípade horúčok alebo silných bolestí svalov, hlavy a podobne užívať Acylpirin, pokiaľ nie je kontraindikovaný. Ak nemôžete užívať Acylpirin, uživajte Paralen. 

Všeobecné upozornenie k chorým pacientom na Covid-19 doma ("pred bránami nemocnice") - pravidelne a priebežne treba u nich sledovať: 

1./ Teplotu, 

2./ saturáciu krvi kyslíkom (oximetrom - štipcom na prst), 

3./ pulz, tlak krvi, 

4./ príp. aj zápalovú aktivitu z kvapky krvi (domácim CRP testom), 

5./ príp. aj vyšetrenie moču (lakmusovým pásikom - papierikom na acetón, cukor a pod.). 

6./ dodržiavať pitný režim, veľa piť aj močiť, jesť ľahkú stravu. V rámci pitného režimu sa odporúča zázvorový čaj alebo klasika našich starých mám - čaj lipa + šípka s medom a citrónom. 

S Antibiotikami treba vždy užívať silné probiotiká  napríklad Probi8caps.

Predpis cielených liekov, ako sú antibiotiká, Ivermectin, kortikoidy, monoklonálne protilátky je v kompetencii lekára. 

Prajem Vám všetkým pevné zdravie, veľa psychických síl a odolnosti.

MUDr.Adela Englerová