Posilňovanie imunity v období koronavírusu

01.04.2020

Keď som začala pripravovať tento článok, vírilo mi v hlave mnoho myšlienok. K súčasnej situácii sa pripája to, že ľudia z dôvodu opatrení minimálne chodia von, na slnko, čím sa ešte viac oslabuje ich imunita a klesá okrem iného aj hladina vitamínu D. Mnohí ľudia ani nemajú šancu pospájať si, ako je ich imunita paradoxne ohrozená opatreniami.

pozitívny obrázok
pozitívny obrázok

/a dajme si sem veselý obrázok /

Ešte si treba uvedomiť, že posilnený režim podpory imunity = užívanie výživových doplnkov, bude nutný aj po skončení korona krízy, kvôli tomu, že potom, ako opadne ten veľký stres, ktorý momentálne má takmer každý človek, telo môže zareagovať úplne opačne, a tým že po opadnutí stresu prestane byť v pohotovosti, bude náchylnejšie na rôzne ochorenia. A ako vieme - stres je spúšťačom mnohých chorôb. 

Tí, čo ma poznáte, viete, že nie som zástancom užívania nadmerného množstva výživových doplnkov, ale že je potrebné vyberať si ich cielene a racionálne. 

Takže poďme zaradom, pokúsim sa nebyť veľmi obšírna a zložitá:

1. Vitamín C - výsmech neznalých zdravotníkov voči vitamínu C sa výrazne oslabil, aj keď kde tu ešte prerazí na povrch, ale evidentne mnohí pochopili, že Vitamín C je nevyhnutý na posilnenie imunity. Nie je však jedno, aký, koľko a ako ho užívate. 

Z našich skúseností je ideálny lipozomálny vitamín C v kapulkách, ideálne náš obľúbený a účinný LipoC caps. Lipozomálna forma má oveľa vyššie vstrebávanie, preto je tento typ perorálneho vitamínu účinnejší ako obyčajná forma. 

Okrem toho doporučujem absovovať 5 týždňovú kúru infúznym vitamínom C, ktorý naštartuje imunitu nielen v súvislosti s rizikom vírusových ochorení, ale aj po zime, keďže stále sme v jarnom období s oslabenou imunitou po zime. 

Ak nemáte lipozomálny ani infúzny vitamín C, samozrejme užívajte aj obyčajný C vitamín. Toho však stačí 300 mg ráno a večer, keďže dávka, ktorá je schopná sa vstrebať v čreve je len 240 mg jednorázovo. 


2. Vitamín D - v samostatnom článku môžete nájsť podrobnejšie informácie, prečo je D vitamín dôležitý a že v našej civilizovanej dobe s opaľovacími krémami s vysokým ochranným faktorom, trávením väčšiny času v uzavretých priestoroch, si naše telo nemá šancu vyprodukovať prostredníctvom slnečného žiarenia dostatok vitamínu D. Ten vplýva nielen na stavbu kostí, ale zapája sa do množstva reakcií v organizme. Preto teraz jednak po zime, jednak v riziku vírusových infekcií doporučujem užívať aspoň 3 mesiace a následne si ho dať skontrolovať. Aby ste mali informáciu, či ho treba brať ďalej alebo ste si dostatočne doplnili zásoby. 

3. Mycelcaps  - s účinnou látkou AHCC, ktorej zdrojom je japonská huba Shiitake, má veľmi blahodárny vplyv na posilnenie imunity a doporučujem v momentálnom období pre všetkých, deti aj dospelých. 

Túto trojicu - vitamín C, vitamín D a Mycelcaps - vnímam ako racionálny základ a nutnosť na udržanie silnej imunity. 

V ďalšom článku sa ešte pozrieme na posilnenie psychiky a odbúranie stresu, aby sme mali silné nielen telo, ale aj myseľ. 

1.4.2020, MUDr.Adela Englerová