Posilňovanie imunity v období koronavírusu

01.04.2020

Keď som začala pripravovať tento článok, vírilo mi v hlave mnoho myšlienok. K súčasnej situácii sa pripája to, že ľudia z dôvodu opatrení minimálne chodia von, na slnko, čím sa ešte viac oslabuje ich imunita a klesá okrem iného aj hladina vitamínu D. Mnohí ľudia ani nemajú šancu pospájať si, ako je ich imunita paradoxne ohrozená opatreniami.

pozitívny obrázok
pozitívny obrázok

/a dajme si sem veselý obrázok /

Ešte si treba uvedomiť, že posilnený režim podpory imunity = užívanie výživových doplnkov, bude nutný aj po skončneí korona krízy, kvôli tomu, že potom, ako opadne ten veľký stres, ktorý momentálne má takmer každý človek, telo môže zareagovať úplne opačne, a tým že po opadnutí stresu prestane byť v pohotovosti, bude náchylnejšie na rôzne ochorenia. A ako vieme - stres je spúšťačom mnohých chorôb. 

Tí, čo ma poznáte, viete,že nie som zástancom užívania nadmerného množstva výživových doplnkov, ale že je potrebné vyberať si ich cielene a racionálne. 

Takže poďme zaradom, pokúsim sa nebyť veľmi obšírna a zložitá:

1. Vitamín C - výsmech neznalých zdravotníkov voči vitamínu C sa výrazne oslabil, aj keď kde tu ešte prerazí na povrch, ale evidentne mnohí pochopili, že Vitamín C je nevyhnutý na posilnenie imunity. Nie je však jedno, aký, koľko a ako ho užívate. 

Z našich skúseností je ideálny lipozomálny vitamín C v kapulkách alebo sirupe. Náš obľúbený a účinný LipoCaskor momentálne nie je dostupný, ale verím, že čoskoro bude. Lipozomána forma má oveľa vyššie vstrebávanie, preto je tento typ perorálneho vitamínu účinnejší ako obyčajná forma. 

Okrem toho doporučujem absovovať 5 týždňovú kúru infúznym vitamínom C, ktorý naštartuje imunitu nielen v súvislosti s rizikom vírusových ochorení, ale aj po zime, keďže stále sme v jarnom období s oslabenou imunitou po zime. 

Ak nemáte lipozomálny ani infúzny vitamín C, samozrejme užívajte aj obyčajný C vitamín. Toho však stačí 300 mg ráno a večer, keďže dávka, ktorá je schopná sa vstrebať v čreve je len 240 mg jednorázovo. 


2. Vitamín D - v samostatnom článku môžete nájsť podrobnejšie informácie, prečo je D vitamín dôležitý a že v našej civilizovanej dobe s opaľovacími krémami s vysokým ochranným faktorom, trávením väčšiny času v uzavretých priestoroch, si naše telo nemá šancu vyprodukovať prostredníctvom slnečného žiarenia dostatok vitamínu D. Ten vplýva nielen na stavbu kostí, ale zapája sa do množstva reakcií v organizme. Preto teraz jednak po zime, jednak v riziku vírusových infekcií doporučujem užívať aspoň 3 mesiace a následne si ho dať skontrolovať. Aby ste mali informáciu, či ho treba brať ďalej alebo ste si dostatočne doplnili zásoby. 

3. Mycelcaps  - s účinnou látkou AHCC, ktorej zdrojom je japonská huba Shiitake, má veľmi blahodárny vplyv na posilnenie imunity a doporučujem v momentálnom období pre všetkých, deti aj dospelých. 

Túto trojicu - vitamín C, vitamín D a Mycelcaps - vnímam ako racionálny základ a nutnosť na udržanie silnej imunity. 

V ďalšom článku sa ešte pozrieme na posilnenie psychiky a odbúranie stresu, aby sme mali silné nielen telo, ale aj myseľ. 

1.4.2020, MUDr.Adela Englerová