Podporná a doplnková liečba

Prevencia je vždy jednoduchšia a lacnejšia ako liečba

Glutatión môžeme tiež nazvať silným strážcom nášho zdravia, pretože nonstop odvracia negatívne účinky škodlivých toxínov a chorôb v našom tele. Glutatión patrí medzi najsilnejšie antioxidanty v ľudskom tele. Vzniká v pečeni a podieľa sa na mnohých zásadných dejoch v celom našom organizme. Zúčastňuje sa tvorby žlče, je dôležitou látkou pre vznik...

Chudokrvnosť alebo anémia je znížený počet červených krviniek, resp. znížená koncentrácia hemoglobínu. Hemoglobín je bielkovina vnútri červenej krvinky (erytrocytu) , ktorá obsahuje železo a je nositeľom kyslíka. Preto sa chudokrvnosť prejavuje zhoršeným okysličením tkanív tela.

K napísaniu tohto článku ma priviedla osobná skúsenosť, ktorá je pre mňa tak fantastická, že sa chcem o ňu podeliť aj s vami.

Zhubné nádory predstavujú najčastejšiu príčinu úmrtí v produktívnom veku. Veľmi dôležitá je primárna prevencia zameraná na zabránenie vzniku ochorenia. Faktory, ktoré sa podieľajú na vzniku zhubných nádorov, delíme na nemodifikovateľné, čiže také, ktoré nevieme ovplyvniť a modifikovateľné, čiže tie, ktoré ovplyvniť vieme.

Mnohí určite poznáte zradný, výrazne boľavý pľuzgier na pere, ktorý sa vám vytvorí v tej najneočakávanejšej a najnevhodnejšej chvíli. Chystáte sa na dôležité pracovné stretnutie, na súkromnú schôdzku či spoločenské podujatie, kde chcete zapôsobiť, podať dobrý výkon alebo jednoducho sa príjemne zabaviť. Ale ten malý pľuzgier môže vaše plány značne...

V dnešných dňoch sa stretávam s mnohými pacientami, ktorí prekonali v priebehu roka 2021 ochorenie Covid 19 a všimli si, že ich zdravotný stav je zmenený, že majú problémy, ktoré predtým na sebe nepozorovali. Najčastejšie to býva výrazná únava, bolesti svalov, kostí, ale tiež zvýšený krvný tlak či búšenie srdca.

Rôzne ťažkosti a problémy súvisiace s myslením, koncentráciou, premýšľaním, vzdelávaním a rôzne neurologické ochorenia ako Alzheimerova choroba, rôzne demencie, autizmus či detská mozgová obrna sú veľmi vážne stavy, ktoré je niekedy náročné riešiť. Čo sa týka mozgu a mozgovej činnosti, veľmi dôležitými látkami sú fosfatidylserín a kyselina...

Sila , ktorá do nás tečie vďaka vitamínu C priamo do žily.... Áno, je to tak - obyčajne neobyčajné a neobyčajne obyčajné "céčko" má neskutočne blahodárne účinky.