Podporná a doplnková liečba

Prevencia je vždy jednoduchšia a lacnejšia ako liečba

Dnešná moderná doba od základu mení všetko, na čo bolo ľudské telo počas dlhých tisícročí privyknuté. Vedieme sedavý spôsob života, práca za počítačom v kanceláriách vystriedala manuálnu prácu v prírode, konzumujeme priemyselne upravené potraviny, podriemkavame pred obrazovkou televízora a potom sa celé hodiny prehadzujeme v posteli. Každodenný...

Pestrá strava bohatá na esenciálne živiny jednoznačne prispieva k udržaniu zdravia a vitality celého organizmu.

Mitochondrie sú súčasťou každej bunky a sú zodpovedné za výrobu energie. Niekedy ich voláme aj bunkové elektrárne. Sú veľmi citlivé na poškodenie. Potom nedokážu poriadne fungovať, môže sa to prejaviť nedostatkom energie a tiež vznikom ochorení.

Nástup dieťaťa do jasličiek či materskej školy je často výzvou pre celú rodinu - zmení sa režim dňa, dieťa si denne domov prináša množstvo nových zážitkov, spracováva nové podnety, no zabrať dostáva aj jeho imunitný systém. Okrem neškodných soplíkov a kašľa, s ktorými si vďaka dobrej obranyschopnosti ľahko dieťa poradí, si môže z nového prostredia...

Príznaky a následky prekonanej infekcie Covid-19 sú rozmanité, trvajú rôzne dlho a majú rôznu závažnosť. U mňa v praxi pozorujem najmä nesmiernu únavu, zvýšený krvný tlak u ľudí, ktorí dovtedy nemávali ťažkosti s tlakom a tiež psychické zmeny ako výkyvy nálad či depresie.

Deti a rúška

09.03.2021

Názorov a rozumných vysvetlení nikdy nie je dosť. V nasledujúcom texte sa dočítate o pohľade detskej lekárky Dr. Liliana Szabó na nosenie rúšok u detí.

Chronická únava je súbor príznakov, ktoré môžu mať rôzne príčiny a tiež rôzne následky. Postihuje častejšie ženy a prejavuje sa ako hovorí aj názov, únavou, vyčerpaním. Veľakrát sa rozvíja pozvoľne, nenápadne, až sa stane každodennou súčasťou života a znižuje jeho kvalitu.

To, čo ja hovorím od začiatku Covid-19, že treba veľa a pravidelne vetrať, sa do všeobecných odporúčaní dostalo až 3.februára 2021! Takmer rok od vtedy, ako sa ochorenie dostalo na Slovensko.

Vedeli ste, že imunita sa ukrýva v čreve a že nezdravá črevná flóra môže byť príčinou depresií?
Probiotiká patria k ďalším doplnkom výživy, o ktorých ľudia vedia, sú nimi prevŕtané reklamy, ale málokto naozaj vie, prečo sú probiotiká pre naše zdravie dôležité.

Začiatok roka je vhodným obdobím na prečistenie organizmu a tráviaceho traktu. Rastlina, ktorá vám v tom môže pomôcť, je Aloe vera.

Spočiatku som Mycelcaps vnímala najmä v súvislosti s podporou imunity u onkologických pacientov, avšak najnovšie poznatky a skúsenosti z praxe ukazujú, že má veľmi široké využitie na podporu zdravia. Dovoľte mi predstaviť Vám tento unikát.

Pravidelne sa zamýšľam nad tým, prečo sa ľudia boja koronavírusu a na druhej strane nerobia nič alebo minimum pre to, aby pravidelne posilňovali svoju imunitu. Vieme, že rizikoví sú diabetici, ľudia s chronickým ochorením pľúc, fajčiari, ľudia s nadváhou a obezitou. Toto sú stavy, ktoré je možné zmeniť´ či zmierniť úpravou životosprávy, ale len...