Podporná a doplnková liečba

Prevencia je vždy jednoduchšia a lacnejšia ako liečba

Väčšina z nás vie, že vitamín C je nevyhnutný vitamín pre správne fungovanie imunity a tiež, že ľudský organizmus si ho nevie vytvoriť, preto by sme ho mali užívať pravidelne.

Keď som začala pripravovať tento článok, vírilo mi v hlave mnoho myšlienok. K súčasnej situácii sa pripája to, že ľudia z dôvodu opatrení minimálne chodia von, na slnko, čím sa ešte viac oslabuje ich imunita a klesá okrem iného aj hladina vitamínu D. Mnohí ľudia ani nemajú šancu pospájať si, ako je ich imunita paradoxne ohrozená opatreniami.

Koronavírus je širšia skupina vírusov, ktorá sa delí na viacero kmeňov. V prípade aktuálneho koronavírusu sa ochorenie prejavuje horúčkami, kašľom, dýchavičnosťou a bolesťami hlavy. Vo vážnejších prípadoch ochorenie môže spôsobiť zápal pľúc a zlyhanie obličiek.

Karnozín (C9H14N4O3, ß-alanyl L-histidín) je tvorený dvoma aminokyselinami L-histidín a β-alanín. Karnozín sa bežne vyskytuje v ľudskom tele, predovšetkým v mozgu, srdci a svaloch.

Hemoroidy alebo zlatá žila sú veľmi chúlostivá a často aj bolestivá záležitosť. Pri bolestiach v oblasti konečníka prípadne pri krvácaní z konečníka je vždy nutné absolvovať vyšetrenie na zistenie príčiny a diagnózy.

Napriek tomu, že veľakrát vieme, čo najlepšie zaberá na únavu, nechce sa nám vybočiť zo zabehnutých koľají a urobiť zopár zmien v každodennom živote, aby sme opäť načerpali chýbajúce sily.