Podporná a doplnková liečba

Prevencia je vždy jednoduchšia a lacnejšia ako liečba

Deti a rúška

09.03.2021

Názorov a rozumných vysvetlení nikdy nie je dosť. V nasledujúcom texte sa dočítate o pohľade detskej lekárky Dr. Liliana Szabó na nosenie rúšok u detí.

Chronická únava je súbor príznakov, ktoré môžu mať rôzne príčiny a tiež rôzne následky. Postihuje častejšie ženy a prejavuje sa ako hovorí aj názov, únavou, vyčerpaním. Veľakrát sa rozvíja pozvoľne, nenápadne, až sa stane každodennou súčasťou života a znižuje jeho kvalitu.

To, čo ja hovorím od začiatku Covid-19, že treba veľa a pravidelne vetrať, sa do všeobecných odporúčaní dostalo až 3.februára 2021! Takmer rok od vtedy, ako sa ochorenie dostalo na Slovensko.

Vedeli ste, že imunita sa ukrýva v čreve a že nezdravá črevná flóra môže byť príčinou depresií?
Probiotiká patria k ďalším doplnkom výživy, o ktorých ľudia vedia, sú nimi prevŕtané reklamy, ale málokto naozaj vie, prečo sú probiotiká pre naše zdravie dôležité.

Začiatok roka je vhodným obdobím na prečistenie organizmu a tráviaceho traktu. Rastlina, ktorá vám v tom môže pomôcť, je Aloe vera.

Spočiatku som Mycelcaps vnímala najmä v súvislosti s podporou imunity u onkologických pacientov, avšak najnovšie poznatky a skúsenosti z praxe ukazujú, že má veľmi široké využitie na podporu zdravia. Dovoľte mi predstaviť Vám tento unikát.

Pravidelne sa zamýšľam nad tým, prečo sa ľudia boja koronavírusu a na druhej strane nerobia nič alebo minimum pre to, aby pravidelne posilňovali svoju imunitu. Vieme, že rizikoví sú diabetici, ľudia s chronickým ochorením pľúc, fajčiari, ľudia s nadváhou a obezitou. Toto sú stavy, ktoré je možné zmeniť´ či zmierniť úpravou životosprávy, ale len...

Pacienti, vo väčšine prípadov pacientky, sa mi často sťažujú na to, že po chemoterapii pociťujú rôzne nepríjemné príznaky ako sú pálenie, tŕpnutie, brnenie, necitlivosť v končatinách, najmä v prstoch na rukách a nohách. Niekedy sú tie vnemy také intenzívne, že nemôžu spávať, vypadávajú im veci z rúk, pociťujú neistotu pri chôdzi. Všetky tieto...

Situácia, ktorú teraz žijeme, vyvoláva vo väčšine z nás oveľa väčší stres ako kedykoľvek predtým. Skôr než bude príliš neskoro, môžete siahnuť po prírodných zdrojoch, ktoré pomôžu uvoľniť napätie a lepšie zvládnuť toto záťažové obdobie.